یکی از مهمترین اجزای سیسمونی نوزاد گهواره و کریر است. بسیاری از وسایل سیسمونی لازم و ضروری نیستند اما این دو وسیله بسیار مهم و ضروری هستند. زیرا کودک شما درون گهواره و کریر می‌خوابد و استراحت می‌کند. پس کیفیت بالا، امنیت و راحتی باید از ویژگی‌های گهواره و کریر خریداری شده باشد. پس اگر قصد خرید گهواره و کریر برای نوزاد خود را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم بهترین انتخاب را برای فرزند شیرینتان داشته باشید.

 

توضیحی کوتاه درباره گهواره و کریر

اکثر شما با گهواره آشنایی دارید. گهواره نوزاد در واقع تختی کوچک است و طوری ساخته می‌شود که قابلیت تاب دادن داشته باشد. در این صورت کودک بسیار راحتتر و البته سریعتر به خواب می‌رود. اما ممکن است برای برخی واژه کریر آشنا نباشد. شاید شما کریر را با نام دیگری شنیده باشید. کریر در واقع یک صندلی و گهواره همراه است که می‌توان نوزاد را دورن آن قرار داد. اما ویژگی مهم کریر این است که شما می‌توانید از این وسیله در هر جایی مانند ماشین، خیابان و … استفاده کنید.

 

نکات مهم در خرید کریر نوزاد

اندازه کریر

با توجه به قد و جثه فرزند خود باید کریر مناسب تهیه کنید. توجه داشته باشید که نوزاد باید بتواند به راحتی دست و پای خود را درون کریر تکان دهد. پس کودک باید فضای آزاد کافی داشته باشد.

پایه صندلی

از آنجایی که کریر برای استفاده در ماشین و خارج از منزل کاربرد دارد، بهتر است برای ماشین پایه پلاستیکی داشته تا کریر روی آن نصب شده و به خوبی و با ایمنی بیشتری درون ماشین قرار بگیرد. در این صورت می‌توانید کریر را روی پایه قرار داده و کمربند را ببندید و پس از رسیدن به مقصد کریر را از پایه جدا کرده و با خود حمل کنید. به همین دلیل پیشنهاد ما انتخاب مدلی با پایه پلاستیکی مخصوص ماشین است.

خواندن
ضروریات ماه هشتم بارداری چیست؟

ایمنی

کیفیت بدنه کریر باید بالا بوده و مقاومت و دوام خوبی داشته باشد. قسمت داخلی نیز باید راحت و استاندارد باشد. پیشنهاد می‌کنیم کریری تهیه کنید که محافظ سر داشته باشد زیرا نوزاد تا 3 ماهگی نمی‌تواند سر خود را کنترل کنید. کمربند ایمنی کریر نیز باید راحت و با الیاف مناسب ساخته شده باشد تا کودک را اذیت نکند.

قابلیت نصب

خوب است کریر امکان نصب روی کالسکه را داشته باشد در این صورت هنگام جا به جایی کودک هم ایمنی حفظ شده و هم اختلالی در خواب کودک ایجاد نمی‌شود. به علاوه باید دقت کنید کریر امکان نصب روی خودروهای مختلف را داشته باشد.

تمیز کردن آسان

طبیعی است که کریر بعد از یک مدت کثیف می‌شود. رویه برخی از کریرها قابلیت جدا شدن را ندارند ولی برخی دیگر به راحتی جدا شده و می‌توان آن را شست. پس در هنگام خرید به این موضوع نیز توجه کنید.

 

نکات مهم در خرید گهواره

دقت در خرید تخت و گهواره نوزاد بسیار مهم است زیرا نوزاد بیشتر روز را مخصوصا در ماه‌های اول درون تخت می‌گذراند. در ادامه نکاتی برای خرید یک گهواره یا تخت مناسب را بیان می‌کنیم.

قابلیت اتصال به تخت والدین

برخی تخت‌ها هستند که قابلیت تبدیل به گهواره را نیز دارند. این تخت‌ها را می‌توان به تخت والدین وصل کرد زیرا از سه طرف احاطه شده‌اند. در این صورت کودک با امنیت کامل در کنار مادر خود و در تخت شخصی خود می‌خوابد بدون اینکه غلت و تکان خوردن‌های والدین مزاحم خواب او شوند.

خواندن
مهم ترین نکات تغذیه ای در سال اول تولد نوزاد چیست؟

سایر نکات

  • اگر در خانه فضای کافی ندارید بهتر است از تخت‌هایی که قابلیت تبدیل شدن به گهواره را نیز دارند استفاده کنید.
  • توجه کنید مدلی را انتخاب کنید که مناسب کودک تا 1 سالگی باشند و وزنی بیش از وزن یک نوزاد را تحمل کنند.
  • تخت یا گهواره نوزاد نباید دارای چرخ و به طور کلی متحرک باشند.
  • سعی کنید گهواره‌ای با ایمنی بالا و راحت انتخاب کنید تا کودک به راحتی در آن استراحت کند.
  • بهترین انتخاب می‌تواند یک مدل ساده اما زیبا باشد.
  • همراه گهواره سرویس کامل خواب مانند تشک و … نیز ارائه می‌شوند که باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله ما لذت برده باشید. نکته مهم این است اگر قصد خرید سیسمونی را دارید مهمترین چیزها کریر و گهواره نوزاد هستند. پس می‌توانید برخی لوازم غیر ضروری را کنار گذاشته در عوض گهواره و کریر با کیفیت بالا و امکانات مناسب تهیه کنید.

 

منبع: بلاگ نی نی بابا

به این پست امتیاز دهید!
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]