در این مقاله از بلاگ نی نی بابا به سراغ مهمترین نکات ماه هفتم بارداری می رویم. در ادامه این مقاله همراه ما باشید. ضروری ترین نکات عبارتنداز:

 • در ماه هفتم بارداری ترشحات واژن که در ماه قبل تجربه آن را داشتید غلیظ تر و همچنین سفید تر می شود. آغوز نیز در این ماه درون سینه ها شروع به نشت می کند. در این ماه سوزش سر دل امری طبیعی و رایج می باشد.
 • اضافه وزنی که دراین ماه تجربه می کنید امکان کمر درد را برای شما فرآهم می آورد. کودک نیز به دلیل اینکه در حال رشد می باشد بر دیافراگم، کبد، معده، روده فشار وارد می کند. جنین در حال رشد ریه های شما را هم تحت تاثیر قرار می دهد و موجب می شود که احساس نفس تنگی کنید. احساس درد در ناحیه قفسه سینه و لگن خاصره نیز امری طبیعی است و احتمال آن وجود دارد.
 • برای آن که سطح انرژی و استقامت شما در هنگام زایمان کافی و مناسب باشد می بایست ورزش و تغذیه شما کاملا رعایت شده باشد. فعالیت ها ورزش هایی مانند شنا در اواخر بارداری بسیار موثر است البته نباید در انجام آن تفریط داشت به اندازه کافی آن را انجام داد.
 • مسافرت در ماه هفتم بارداری اصلا توصیه نمی شود و جایز نیست و پزشک برای پرواز مادری که 7 ماهه باردار است گواهی صادر نمی کند.
 • این ماه می تواند ماهی پر از آرامش و هیجان برای مادر باشد اما امکان نگرانی و ترس از زایمان زود رس هم در این ماه وجود دارد.
 • در این ماه شما ضربات شدیدی را حس می کنید. وزن سالم نیز حدود 7 تا 13 کیلو گرم توصیه می شود. اگر بیشتر از 1 کیلو در هفته های آخر افزایش وزن داشته باشید پزشک روند کاهشی را به شما توصیه می کند.
 • اگر شما دو قلو باردار هستید افزایش وزن شما بیشتر خواهد بود و  حدود 13 تا 20 کیلو خواهد بود.
خواندن
نکات مهم در خرید گهواره و کریر نوزاد

 

تغییرات مادر در ماه هفتم بارداری

 1. درد قفسه سینه و تنگی نفس به دلیل مسئله بزرگ شدن رحم و کشیده شدن قفسه سینه می باشد و نگران آن نباشید زیرا امری طبیعی است و نگران کننده نیست.
 2. جنین در این ماه با سرعت زیادی رشد می کند و نیاز به فضای بیشتری دارد و همچنین رحم بزرگ تر شده و فضای لازم برای ریه ها کم شده و شما درحال انجام فعالیت های ساده امکان دارد احساس نفس تنگی کنید.
 3. در این ماه شکم آنقدری بزرگ نشده که نتوانید فعالیت های روزانه را انجام دهید و شما به راحتی می توانید فعالیت های روزانه یتان را به راحتی انجام دهید.
 4. به دلیل کشیده شدن پوست شما در این ماه احساس خارش می کنید. برای جلوگیری از خارش پوست خود را مرطوب نگه داشته و لباس هایی که موجب خارج پوست شما می شود را کنار بگذارید.
 5. خستگی در این ماه امری رایج است و شما در حال عادی به حدی خسته هستید که می خواهید بخوابید اما هنگامی که دراز می کشید به این سادگی خوابتان نمیبرد.
 6. با پیشروی باداری و رسیدن به اواخر آن رحم بزرگتر شده و معده فشار می آورد و موجب می شود هضم غذا به درستی انجام نشود و باعث سوزش معده شود.
 7. در بارداری امکان دارد شما مایعات کرم وحجیمی را که از سینه چکه می کند مشاهده کنید این ماده به کلستروم معروف است. این مایع که به کلسترو معروف امری طبیعی است وجای نگرانی ندارد.

جهت خرید لوازم سیسمونی نوزاد خود به فروشگاه نی نی بابا مراجعه فرمایید.

خواندن
دلایل گریه نوزاد چیست و چه راه حل هایی دارد؟

 

تغییرات جنین در ماه هفتم بارداری

 1. وزن جنین در این ماه حدودا یک و نیم کیلو می باشد و قد او نیز شانزده اینچ است.
 2. جنین در این ماه صدا را می تواند بشنود و نسبت به آن ها عکس العمل نشان دهد. جنین الگوی خاصی برای خوابیدن در این ماه دارد.
 3. دست ها و انگشتان جنین به رشد کافی رسیده است و می تواند به آسانی حرکت کند. امکان دارد که جنین انگشت شصت خود را مک بزند چون مک زدن موجب قوی شدن عضلات فک خواهد شد.
 4. در اواخر ماه هفتم پلک ها باز شده است و جنین می تواند به آسانی چشم های خود را ببندد.
 5. موهای سر جنین شروع به زخیم شدن می کند.
 6. بدن جنین در حال جذب و ذخیره چربی است به خصوص در اطراف دست و پاها، این جذب چربی موجب می شود جنین تغییرات دمایی خارج ازشکم را درهنگام زایمان تحمل کند.

 

مراقبت های لازم در ماه هفتم بارداری

برای جلوگیری از انقباضات براکتسون آب فراوان بنوشید زیرا کم آبی موجب درد اشتباه زایمان خواهد شد. برای کاهش در حالت نشستن و ایستادن خودرا تغییر دهید. اگر خونریزی شدید ، درد شکم شدید، پف کردن دست ها و صورت پشت درد و سرگیجه مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

منبع: بلاگ نی نی بابا

به این پست امتیاز دهید!
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]