ماه هشتم بارداری شامل هفته های 31/32/33/34 می باشد. در هفته اول ماه هشتم یعنی هفته 31 بارداری شکم شما بسیار بزرگ شده است و شما دچار نفس تنگی خواهید شد. حتی شما هنگامی که چند قدمی برمیدارید احساس می کنید که نفس شما می گیرد. رحم شما در ماه هشتم کل شکم شمارا فرا گرفته است. در اوایل این ماه موی سر جنین شما به طور کامل رشد کرده است اما همچنان سری برهنه دارد.

جنین در این ماه سکسکه می کند و سکسکه امری طبیعی است و گاهی مممکن است صدای سکسکه آنقدر بلند باشد که هنگامی که شما خواب هستید شمارا از خواب بیدار کند.

 

تغییرات مادر در ماه هشتم بارداری

1. تنگی نفس: به دلیل اینکه رحم رشد کرده و بزرگ می شود به اعضای بدن آسیب می رساند و فشار وارد می کند بنابراین به ریه ها هم فشار وارد کرده و مادر باردار دچار تنگی نفس خواهد شد. البته تنگی نفس گاهی بخاطر
کمبود آهن نیز می باشد.
برای حل مشکل تنگی نفس می توانید نوع نشستن و ایستادن خودرا تغییر دهید، همچنین زیاد غذا خوردن و زود هنگام غذا خوردن موجب نفس تنگی خواهد شد. وقتی که جنین به موقعیت خود قبل از متولد شدن حرکت می کند
این تنگی نفس همچنان ادامه دارد تا آن زمان می بایست صبر کنید.
2. رحم بزرگ تر شده و به تمام اندام های بدن ا زجمله پشت فشار می آورد و این امر موجب پشت درد خواهد شد. این اتفاق موجب تغییر مرکز تقل به جلوی بدن می شود.
برای حل این مشکل سعی کنید به حالت نشستن و ایستادن خود توجه داشته باشد. هر وقتی که ممکن است پاهای خود را بالا نگه دارید. هیچ گاه پاهای خود را در هنگام نشستن در هم گره نکنید. افزایش وزن زیاد و با سرعت
موجب بروز همچین مشکلی خواهد شد.
3. چکیدن پستان ها: در سه ماه آخر بارداری سینه ها آغاز به چکیدن ماده ای زرد رنگ یا کلستروم خواهند کرد.
برای جلوگیری از چکیدن پستان ها شما می توانید از پد های سینه استفاده کنید. البته در همه خانم ها چنین اتفاقی رخ نمی دهد. اما این چکیدن پستان پس از نزدیکی جنسی و تحریک شدن رخ می دهد.
4. هیکس براکتسون:
از اوایل سه ماه آخر بارداری به عبارتی از شروع ماه هفتم بارداری عضلات رحم سفت می شوند و علائم زایمان را نشان می دهند. این درد ها منظم نیستند. زمان این درد ممکن است بین سی ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد.
اما هنوز دلیل اصلی این مسئله مشخص نشده است اما می توانیم یکی از دلایل آن را کم آبی بدانیم.
برای حل این رخ داد به میزان کافی آب بنوشید تا کم آبی شما رفع شود. وضعیت خودرا در هنگام خوابیدن ونشستن تغییر دهید که د رهنگام انقباض این تغییر حالت به شما کمک خواهد کرد.

خواندن
مهمترین نکات ماه چهارم بارداری چیست؟

 

بیشتر: خرید لوازم سیسمونی از نی نی بابا

 

وضعیت جنین در ماه هشتم بارداری

وزن جنین در این ماه دو ونیم کیلو و قد آن حدود 19 اینچ می باشد. در اواخر ماه هشتم بارداری تمام اندام های جنین تشکیل شده است البته مفز و ریه هنوز تکمیل نشده است. چربی در بدن ذخیره و تجمع می شود به ویژه در ازراف بازوها. ناخن ها و موهای سر جنین رشد خواهد کرد. چشم ها و پلک های جنین نیز در این ماه تکمیل می شود و جنین می تواند به آسانی پلک بزند. فعالیت جنین در اواخر ماه هشتم کم تر شده زیرا فضای کمتری برای حرکت دارد.

 

نگرانی های ماه هشتم بارداری

نگرانی های این ماه می تواند شامل زایمان زود رس ، خونریزی، باشد. خونریزی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که شامل مشکلی چون جفت سر راهی کع در آن جفت پایین رحم مادر قرار می گیرد یا جدا شدن زود رس
جفت است که جفت از دیوار رحم جدا شده است. پارگی رحم نیز یکی از دلایل خونریزی سات و پارگی رحم رخ دادی خطرناک بوده و نیاز به درمان خواهد داشت. نشانه های زایمان زود رس نیز شامل بیش از 5 بار انقباض در ساعت، وجود خون روشن در واژن ، تورم دست وصورت ، درد معده طولانی مدت و شدید می باشد.

 

بیشتر: کالسکه های دلیجان نی نی بابا

منبع: بلاگ نی نی بابا

به این پست امتیاز دهید!
[تعداد:    میانگین: /5]