ما در این مقاله به روش هایی را اشاره کرده ایم که والدین بتوانند با وسیله آنها ریاضی را به کودکان خود آموزش دهند. در ادامه این مقاله از بلاگ نی نی بابا همراه ما باشید.

1. تفریحات و گردش با موضوع ریاضی:
بردن فرزندان خود به مکان هایی هایی همانند موزه ها که مرتبط با ریاضی است می تواند کاری مفید در یادگیری کودکان باشد. زیرا کودکان هنگامی که به این مکان ها می روند اتفاقات را از نزدیک مشاهده خواهند کردو این امر موجب می شود که کودکان به درک بالایی از مسائل برسند. همینطور می توانید برای گردش مرتبط با این درس از معلم های ریاضی کمک بگیرید.
2. بازی های ریاضی:
برخی بازی ها در یادگیری ریاضی فرزندان مفید می باشند به عنوان مثال بازی تخته نرد، ماروپله، بازی های خوبی برای یادگیری ریاضی می باشند. بازی های الکترونیکی نیز وجود دارد که مرتبط با ریاضی می باشد و شما می توانید این بازی ها را در گوشی و یا تبلت خود نصب کنید. به عنوان مثال بازی بچه ها ریاضی که مناسب کودکان 8 تا 12 سال است بازی مفید و مناسبی می باشد و بسیاری از معلم ها آن را تایید کرده اند.
3.از تمرین های سخت و تکرار بپرهیزید:
تکرار بیش از حد تمرین های ریاضی خسته کننده است و موجب دلزدگی کودکان شما خواهد شد. پس از تکرار بیش از حد بپرهیزید. شما می توانید از فلش کارت ها و کاغذ های یادداشت که نکات مهم ریاض بر آنها نوشته شده است استفاده کنید اما بازهم از تکرار بیش از حد حذر کنید.

خواندن
انواع کالسکه های شرکت دلیجان

برای مشاهده کالسکه های نوزاد دلیجان کلیک فرمایید.
4 یاد دادن هدف گذاری از ریاضی به کودکان:
به کودکانتان یاد بدهید که از یادگیری ریاضی هدف داشته باشند. مثلا نحوه محاسبه بنزین را برای آنها توضیح دهید. اینکه چگونه اعداد وارقام به آنها کمک می کند. نحوه شمارش پول هنگام خریدو… را نیز به آنها توضیح دهید.
هنگامی که کودکان چیزی در زندگی روزمره آنها کارایی داشته باشد برایشان جذاب به نظر می رسد و برای یادگیری آن مشتاق خواهند شد.
5. کمک کردن کودکان به شما برای تهیه مواد غذایی:
برای اینکه کودکانتان بامفاهیمی همچون وزن، حجم و نسبت آنها آشنا شوند. شما از آنها بخواهید در هنگام غذا درست کردن با استفاده از ظرف مخصوص مقدار لازم مواد اولیه مانند برنج و روغن را برای شما بیاورند.
6. معامله با کودکان:
با کودکان خود معامله های با پول های مختلف انجام دهید تا با مفهوم پول و نحوه محاسبه آن آشنا شوند. برای مثال بازی مونوپولی که همچنان در میان والدین و کودکان جذاب می باشند را می توانید انجام دهید. بازی دیگر نیز با استفاده از یک تاس تعداد اعضای خانواده را بین 1 و 6 بدست آوردند و معادل آن یک سکه 100 تومانی دریافت کنند. هنگامی که رقم سکه قابل تعویض شد آن را با اسکناسی معادل سکه ها تعویض کنند. هنگامی که بودجه فرضی تمام شد آن کسی که بیشترین میزان پول به دست آورده باشد برنده خواهد شد.
7. جمع کردن:
شما هنگام خرید می توانید به کودکانتان بگویید خرید های شما را جمع بزنند. یا مثلا می توانید بگویید وزن یا قد و یا سن افراد خانواده را با یکدیگر جمع کرده و مجموع آن را محاسبه کنند. این تمرین بیشتر مناسب اعداد سه رقمی و یا دو رقمی می باشد.
8. پرسیدن ساعت از کودکان:
از کودکان خود ساعت را به صورت جدی و دقیق بپرسید. مثلا می توانید بپرسید برای خوردن ناهار تا ساعت 14 چقدر مانده است. برای این کار حتما ساعتی عقربه ای تهیه کنید.
9. شمردن اشیا:
مثلا به کودکتان هنگام خوردن خوراکی های قابل شمارش بگویید که آن هارا بشمرد. همچین هنگام راه رفتن به آنها پیشنهاد دهید تعداد قدم های خود را بشمارند.

خواندن
راهنمای جامع خرید کریر نوزاد

 

منبع: بلاگ نی نی بابا

به این پست امتیاز دهید!
[تعداد: 1   میانگین: 1/5]